Luka nad Jihlavou B – Brtnice

4:2
Muži B
2024-05-18 16:30

Béčko porazilo omlazenou Brtnici 4:2 a na jaře si tak drží domácí neporazitelnost

Do utkání vstoupila rezerva velice slušně. Držela míč na kopačkách a vypadalo to jako otázka času, kdy vstřelí první branku. Jak už to tak občas bývá, opak byl pravdou. Hostující Brtnice zahrávala ve 13. minutě volný přímý kop, který přeletěl až k zadní tyči domácí branky, kde si naběhl nepokrytý Plaček a velice povedenou křižnou střelou otevřel skóre zápasu – 0:1. Béčko však stále pokračovalo v tlaku. Ve 25. minutě byl na hranici velkého vápna faulován Filip Toman, který byl i exekutorem přímého kopu. Obstřelil zeď a střela zaplula za záda Matěje Pojera – 1:1. Obraz hry se neměnil a fanoušci hnali svými hlasivkami domácí borce za další brankou. O tu se chtěl postarat opět Filip Toman, který byl však faulován v pokutovém území. Rozhodčí Bílý nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Šimon Číhal a nekompromisní střelou k pravé tyči nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci – 2:1. Po pěkné kombinaci za pár minut se dostal ke střele z hranice vápna Milan Bratršovský, střela však mířila doprostřed brány. Tentokrát byl gólman pozorný. Naopak hostující mladík na levé straně prošel přes polovinu hřiště a krásnou dalekonosnou střelou orazítkoval břevno Kanshwolovi brány. Ve 42. minutě se ale domácí radovali potřetí, po ose Horáček – Císař – Jirků poslední jmenovaný koníčkovým kopem překonal Pojera a vstřelil tak svoji první branku v louckém dresu – 3:1. V prvním poločase se toho více nestalo a do kabin se tak šlo za příznivého stavu pro domácí juniorku.

Do druhého poločasu vstoupila Brtnice poměrně aktivně a rozhodně nechtěla domácím nechat body zadarmo. Štěstí stálo při domácích a neinkasovali. V 58. minutě se ve schrumáži ve vápně nejlépe zorientoval Filip Toman, které dokázal procpat míč až do branky – 4:1. O šest minut později však střelou na zadní tyč korigoval Roman Kružík – 4:2. V průběhu druhého poločasu si béčko vypracovalo několik nadějných šancí, ale ani jednu nedokázalo přetavit v branku. Hosté se také dostali do několika šancí, ale scházela kvalita ve finální fázi. V nastaveném čase rozhodčí ukončil utkání a béčko si tak připisuje důležité tři body do tabulky a drží stoprocentní jarní bilanci na domácím hřišti.

Tradiční pozápasové hodnocení trenéra Milana Bratršovského:

Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, protože v předchozích utkáních se nám to nedařilo. Na toto jsem velice apeloval před zápasem. Myslím si, že se nám to povedlo, ale paradoxně jsme inkasovali jako první. Hráli jsme stále svoji hru a podařilo se nám do poločasu otočit skóre v náš prospěch, což nám určitě pomohlo v hlavách. U některých hráčů mi ale chyběla větší aktivita a důraz, nebudu konkrétně jmenovat, dělám to nerad. Hráči sami ví, koho se to týká. Musím ale pochválit Brtnici, která přijela velmi omlazená a podala velice slušný výkon. Někteří hráči byli nadstandartní na tuto soutěž. Každopádně utkání jsme zvládli. Celkově tedy vládne spokojenost a už se těšíme na další zápas, který odehrajeme v neděli ve Stonařově.